Pastaruoju metu ant Lietuvėlės buvo nemažai rimtų atvejų bei diskusijų apie rankų darbo gaminių kopijavimą bei intelektualines vagystes. Slidi ir skaudi kūrėjui tema, kuria nieko naujo turbūt negalima pasakyti. Paskaičius komentarus paaiškėja, kad kai kas neskiria, kas yra technologija, dekoro elementas, stilius, individualus braižas ir neretai įsižeidžia be reikalo, o tada jau visai nukrypsta į lankas. Paskaitinėjusi diskusijas ir pati pasidariau šiokias tokias išvadas, kurios kol kas atrodo patikimiausios.
- Velti / megzti / siūti ar kokia kita technika rankdarbiauti gali beveik kiekvienas norintis, bet jei tikrai nori būti unikalus, privalai, be meistriško technikos įvaldymo, ieškoti savo braižo.
- Būtent braižo "nukosėjimas" siekiant naudos (dažniausiai finansinės) ir yra intelektualinė vagystė.
- Siūlų, medžiagos, detalių,virvelių, dygsnių, spalvos naudojimą savo gaminiuose laikau elementais. Jie tik krūvoje gali suformuoti visumą.
- Tikram kūrėjui su savo idėjomis kopijuoti nereikia, o gintis jau daug sunkiau dėl sąmoningumo trūkumo. Puodą pavogus tai smerkiama, o pasisavinus dizainą ne visada.
Na bet rašau ne pasiskųsti. Kaip teigiamą pavyzdį galima pateikti vieną kanadietę dizainerę
Hemideh Abol, kuri mokėsi pas mūsų visų puikiai žinomą Viltę, bet kažkodėl jos braižo neperėmė. Labai įkvepiantys faktūriški darbai su lašeliu avangardo bei kaupu laukinio moteriškumo, į kuriuos galime daug kartų žiūrėti ir visada kažką naujo aptikti. Taip pat ir dar geresnis pavyzdys, kad užuot kategoriškai ginčijusis forumuose (nors ir puikiai suprantu, kad reikia pasidalinti skauduliu, kai tavo darbą nuplagijavo. Žinoma, kad labai nemalonu. ) geriau rasti jėgų savyje susikaupti ir toliau dirbti savo braižo lik. Labai linkiu to visoms!
Ir dar nepasiduoti moteriškoms emocijoms ir pasitelkti kiek įmanoma daugiau logikos bei racionalumo kalbant apie šiuos jautrius dalykus.
Geriau pasigėrėkite išbaigtais darbais ir puikiomis nuotraukomis
http://www.facebook.com/pages/Abol/247442818660943